uporządkuj głowę, relacje i przestrzeń.

Ważny błąd przy planowaniu miesiąca + planner na lipiec do pobrania

Ważny błąd przy planowaniu miesiąca + planner na lipiec do pobrania

Popełnia go bardzo wiele kobiet, jednak nie każda zdaje sobie sprawę z jego powagi. Ten błąd przy planowaniu miesiąca może być główną przyczyną, dla której Twoje planowanie tkwi w miejscu i kończysz miesiąc z uczuciem porażki. 

Planujesz zrobić zbyt wiele

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przy planowaniu miesiąca jest chęć upchnięcia maksymalnie wielu zadań w naszym kalendarzu. Sama wpadłam w tę pułapkę nie raz i nie dwa. Po prostu – przed rozpoczęciem nowego miesiąca czuję to radosne podekscytowanie “nowym początkiem”. Znacie to uczucie? W końcu skończył się miesiąc, przede mną 30 dni pełnych możliwości i chcę je maksymalnie wykorzystać.

I co robię? Naiwnie cisnę wszystko co się da na moją listę zadań. To co muszę zrobić, to co chcę zrobić, to o czym pomyślałam, że może dobrze byłoby zrobić, marzenia, potrzeby, pomysły. Wszystko. I tak oto po upływie 30 dni z niemałym zaskoczeniem zdaję sobie sprawę, jak niewiele z mojej listy udało mi się faktycznie zrealizować.

Dlaczego to przeszkadza? 
– plan miesiąca daje nam szerokie spojrzenie na to, co chcemy zrobić przez kolejne 30 dni.
– zbyt duża ilość zadań sprawia, że zatracamy to co najważniejsze.
– długa lista zadań przeraża nas i powoduje niechęć do zaglądania do planu, który same sobie stworzyłyśmy.
– pod koniec miesiąca, jeżeli z naszej szumnej listy okaże się, że zrobiłyśmy tylko kilka rzeczy – czujemy smak porażki i niechęć do działania.

Zbyt długa lista zadań działa więc podwójnie na naszą niekorzyść. Rozmywa to, co faktycznie jest dla nas ważne i powoduje niepokój i nieszczęście, gdy nie uda nam się naszej listy zrealizować.

Dlatego właśnie w tym miesiącu chciałybyśmy, żebyś spróbowała postąpić inaczej.

Jak temu zaradzić?
1. Stwórz sobie listę wszystkich zadań, myśli i planów jakie masz w głowie.
Po prostu wyczyść umysł, wypisując wszystko, co się da. Tak, żeby nic nie umknęło, tak żeby nic Cię nie męczyło – po prostu zrób zrzut dysku twardego swojej głowy na kartkę papieru.

Przygotowałyśmy dla Ciebie specjalny arkusz, w którym możesz to zrobić. Pobierz go i zacznij wypisywać to, co masz w głowie.

2. Po przygotowaniu takiej listy spraw różnych i przeróżnych, usiądź, spójrz na nią i na spokojnie przeczytaj uważnie to, co tam wypisałaś.

3. Zadaj sobie pytanie: co jest najważniejsze? Które elementy absolutnie muszę zrealizować, aby za miesiąc powiedzieć sobie: to był dobrze wykorzystany czas?

4. Wydrukuj planner na lipiec i nanieś na niego te najważniejsze zadania. Nie musi ich być wiele. Niektórzy ludzie wybierają tylko jedno, najważniejsze zadanie na dany miesiąc i skupiają się tylko na nim. To naprawdę w porządku. Zrób tak, aby Twój plan był możliwy do zrealizowania.

5. Zachowaj listę pomysłów i zaglądaj do niej raz w tygodniu. Jeżeli coś urosło do rangi priorytetu – zastanów się, czy chcesz zrealizować to zadanie w nadchodzącym tygodniu. Zobacz, które elementy Twojej listy można przenieść na listę spraw długoterminowych, luźnych pomysłów i spraw, które trzeba jeszcze przemyśleć.

planner na lipiec do pobrania
czyściciel głowy na lipiec do pobrania 

Niech t0 będzie cudowny miesiąc 🙂Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.