Blog

Ważny błąd przy planowaniu miesiąca + planner na lipiec do pobrania

Popełnia go bardzo wiele kobiet, jednak nie każda zdaje sobie sprawę z jego powagi. Ten błąd przy planowaniu miesiąca może być główną przyczyną, dla której Twoje planowanie tkwi w miejscu i kończysz miesiąc z uczuciem porażki. 

Czytaj więcej “Ważny błąd przy planowaniu miesiąca + planner na lipiec do pobrania”

Co to jest brain dump i dlaczego absolutnie musisz go robić?

Czy wyobrażasz sobie spędzić tydzień, dwa lub trzy, konsumując różnego rodzaju rzeczy i nie odwiedzając ani razu toalety? Nie? To dlaczego robisz to ze swoją głową?

Czytaj więcej “Co to jest brain dump i dlaczego absolutnie musisz go robić?”

5 przydatnych aplikacji, które ułatwią Ci życie

Telefony i komputery to nasza rzeczywistość. Każdy z nas spędza na tych urządzeniach długie chwile swojego życia. Dlatego tak ważne jest, aby zamiast trwonić kolejne minuty na przeglądaniu żyć innych ludzi, zrobić coś dla siebie i wykorzystać supermoce technologii do czynienia dobra. Przed wami przydatne aplikacje, które ułatwią Wam życie i pomogą się zorganizować. 

Czytaj więcej “5 przydatnych aplikacji, które ułatwią Ci życie”

Co z tym nazwiskiem? Zmiana nazwiska i sprawy z tym związane

Minął rok, odkąd do mojego nazwiska dołączyło drugie. W tym czasie wiele osób zapytało, dlaczego się na to zdecydowałam, kilka wyraziło zaniepokojenie, czy aby na pewno moje nazwisko zmieści się teraz we wszelkich urzędniczych formularzach, a jedna osoba wyraźnie była tym faktem oburzona. Jak to jest tą zmianą nazwiska po ślubie i nie tylko? Czytaj więcej “Co z tym nazwiskiem? Zmiana nazwiska i sprawy z tym związane”

Testy osobowości – co to jest i co może Ci to dać?

Na frontonie wyroczni delfickiej widniało podobno wyryte zdanie: Poznaj samego siebie. Było częścią ośmiu maksym, wymyślonych przez siedmiu mędrców Grecji, które znajdowały się w budynku świątyni Apollona, aby codziennie przypominać Grekom o najważniejszych zasadach dobrego życia. Siedem spośród nich umieszczono na steli (dużej płycie) znajdującej się przed budynkiem świątyni. Ósmą – Poznaj samego siebie –  wyryto na samym frontonie. Trudno uznać ten fakt za przypadkowy, dlatego często uważa się, że ta jedna maksyma zawiera nadrzędną zasadę, która jest niezbędna do prowadzenia dobrego życia.

Czytaj więcej “Testy osobowości – co to jest i co może Ci to dać?”

O grzeczności słów kilka

W dniu dzisiejszym, nie będzie porad, nie będzie rzeczy do wydrukowania, nie będzie też wypunktowanego sposobu na życie. Dziś drodzy Państwo, będzie taka sytuacja.

Czytaj więcej “O grzeczności słów kilka”

Jak zrobić podsumowanie miesiąca + planner

Nie mogę uwierzyć, że to już czerwiec. Niedawno życzyłam znajomym udanego nowego roku, potem z niepokojem wyglądałam za okno w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny, a teraz, kurde, prawie jest CZERWIEC. Jak w refrenie popularnej niegdyś piosenki Anity Lipnickiej, głośno zadaję sobie pytanie jak to się mogło stać?! 

Czytaj więcej “Jak zrobić podsumowanie miesiąca + planner”

Dni tematyczne – co to jest i jak może Ci to pomóc?

Żyjemy w czasach ciągłego nacisku na produktywność – na każdym kroku podkreśla się jak ważnym jest, aby nie marnować czasu, działać efektywniej i robić więcej. W myśl tych zasad, wielu ludzi próbuje praktykować multitasking – czyli wykonywanie jednocześnie kilku czynności. Czytaj więcej “Dni tematyczne – co to jest i jak może Ci to pomóc?”

Kiedy zaczyna się dorosłość? Jedno pytanie i 5 kobiet

Gdy wyprowadzasz się z rodzinnego domu, dostajesz dowód osobisty, pierwszą wypłatę, płacisz samodzielnie rachunki, bierzesz kredyt na dom, wchodzisz w poważny związek, zmieniasz stan cywilny, stajesz się mamą lub tatą? Gdy rodzice nie dają sobie rady ze swoimi obowiązkami i to Ty, jeszcze jako dziecko, musisz je przejąć? Gdy nasi bliscy odchodzą zbyt wcześnie i dla młodszego rodzeństwa stajesz się kimś więcej niż siostrą lub bratem? Gdy z pełną świadomością i odpowiedzialnością bierzesz sprawy z swoje ręce i nikt nie ingeruje w Twoje decyzje? Gdy potrafisz przewidzieć konsekwencje swoich wyborów? Czy może wtedy, gdy w Dzień Dziecka otrzymujesz gigantyczny rachunek z wyrównaniem za prąd albo wyruszasz w samotną podróż, by szukać sensu życia? Kiedy zaczyna się dorosłość i czy ten moment graniczny w ogóle istnieje? Czytaj więcej “Kiedy zaczyna się dorosłość? Jedno pytanie i 5 kobiet”

Zacznij dzień produktywnie – najlepszy sposób na to, by osiągnąć więcej

Kolejny weekend powoli zbliża się do końca. Niektóre z nas z niepokojem myślą o poniedziałku, inne już dawno pogodziły się z losem. Mamy dla Was skuteczny sposób, jak dobrze spędzić ten tydzień i osiągnąć więcej. Zacznij dzień produktywnie. 
Czytaj więcej “Zacznij dzień produktywnie – najlepszy sposób na to, by osiągnąć więcej”