Powrót do lat dzieciństwa

Powrót do lat dzieciństwa

Początek przygody z prowadzeniem dziennika może być trudny. Brakuje nam słów, ciężko nazwać myśli i bardzo szybko zniechęcamy się do całego projektu. Dlatego właśnie powstały dziennikowe podpowiedzi. 

Co to są dziennikowe podpowiedzi?

Dziennikowe podpowiedzi to luźne tłumaczenie angielskiego terminu „writing prompts”. To zachęcające do pisania ćwiczenia, myśli, pytania i stwierdzenia, które mają za zadanie człowieka „rozpisać”. Bo powszechnie wiadomym jest, że z pisaniem jest tak, że jak już się zacznie i wpadnie w pewien rytm – płynie samo. Nim jednak znajdzie się ten rytm – warto posiłkować się odpowiednio skonstruowanymi podpowiedziami.

Dziś przygotowałyśmy dla Was podpowiedź, która przeniesie Was do lat dzieciństwa. To bardzo ciekawe ćwiczenie, które nie tylko pomoże Wam się rozpisać, ale także pozwoli popracować nad rozwojem.

W jaki sposób zabrać się do pracy?

Usiądź wygodnie, otwórz swój dziennik lub wydrukuj nasze dziennikowe podpowiedzi i zacznij pisać.

Po prostu odpowiedz na pytanie:

dziennikowe podpowiedzi

  1. Wypisz wszystkie czynności, które lubiłaś robić. Opisz, dlaczego je lubiłaś, jak się przy nich czułaś. Zapisuj wszystko, co wpadnie Ci do głowy, nawet rzeczy, którymi nieszczególnie chcesz się chwalić (np. wygrzebywanie robaków z ziemi). Stwórz kompletną listę pasji i czynności, które składały się na Twoje dzieciństwo.
  2. Przyjrzyj się temu co napisałaś. Na kolejnej stronie napisz, które aktywności dalej robisz w swoim dorosłym życiu, a z których zrezygnowałaś i dlaczego tak się stało.
  3. Czy do którejś z czynności, z których zrezygnowałaś dalej Cię „ciągnie”?
  4. Czy możesz wprowadzić którąś z czynności, z których zrezygnowałaś do swojego obecnego życia? (np. lubiłaś kolorować, może wydrukuj z internetu kolorowanki dla dorosłych i spróbuj poświęcić na nie kilka minut dziennie).
  5. Jak możesz wzbogacić swoje życie, czerpiąc z doświadczeń dzieciństwa?

Notatki i przydatności


Jak zacząć prowadzić dziennik – nasz artykuł o tym w jakim celu i w jaki sposób zacząć prowadzić dziennik.
Childhood play – The Key to Finding Your Natural Gifts – artykuł z Psychology Today o tym jak powrót do tego co lubiliśmy robić w dzieciństwie może nam pomóc.
Find a Hobby by Rekindling Your Childhood Passions – artykuł z Lifehacker o tym jak znaleźć swoje hobby dzięki powrocie do tego co lubiliśmy robić w dzieciństwie.

Dziennikowe podpowiedzi do wydrukowania

Podzielcie się z nami waszymi odpowiedziami.  Czy powrót do dzieciństwa pomógł Wam wzbogacić dorosłość? 

podpis-AniaDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.