uporządkuj głowę, relacje i przestrzeń.

Damy Rady

Damy Rady

Witajcie w blogu poświęconym zapomnianej sztuce bycia Damą, która daje sobie radę.

Pamiętacie bohaterki książek Jane Austen? Potrafiły znaleźć się w każdej sytuacji. Wpuszczały świeże powietrze wszędzie tam, gdzie się pojawiały. W czasach, kiedy kobiety miały w obowiązku tylko dobrze wyglądać i znaleźć męża, wiedziały czego chcą i odważnie sięgały po swoje życie. To były damy!

A teraz? Wiele młodych kobiet nie wie do końca dokąd zmierza. Nie jest przygotowana do dorosłości i oddala moment wzięcia odpowiedzialności za swoje życie. Czy zauważyłyście, że obecnie słowo „dama” kojarzy się dosyć negatywnie? Ludzie utożsamiają ten termin z czymś sztywnym, nienaturalnym i wymuszonym. Niedawno powstał nawet „Projekt Lady”, który ma za zadanie przy pomocy dziwnie skrojonych mundurków i sztywnych zasad savoir vivre z 12 buntowniczek uczynić wspaniałe Damy. Według nas nie o to w tym wszystkim chodzi. Czasy się zmieniły, ale mimo wszystko, pewne wartości pozostają niezmienne.

Dlatego chcemy odświeżyć spojrzenie na to słowo. Uwspółcześnić to, co sobą reprezentuje. A jednocześnie przyjrzeć się temu, jak taką nowoczesną damą być i czerpać z tego przyjemność.

Damy Rady to blog o dorastaniu i kobiecości. O odkrywaniu siebie i o życiu teraz, bez odkładania tego, co ważne na bliżej nieokreślone potem”. To w końcu próba odnalezienia się w rzeczywistości, spełniania swoich marzeń i byciu. 

Znajdziecie tutaj kilka bloków tematycznych:

  1. Artykuły o zarządzaniu czasem i organizacji swojego życia  żeby nie marnować czasu i korzystać z niego zgodnie z tym, co jest dla nas ważne.
  2. Artykuły jak to zrobić”  czyli praktyczne porady ogarniające podstawy bycia Nowoczesną Damą. Powstają na bieżąco – to znaczy same uczymy się tych rzeczy razem z Wami.
  3. Felietony „Damy w dresie” – czyli luźne zapiski i przemyślenia.
  4. Artykuły rozwojowe – praktyczne ćwiczenia i sposoby na rozwój osobisty.

Piszą dla Was:

MARTA w pracy piszę, czytam i publikuję posty. Poza nią najlepiej czuję się w towarzystwie książki, kawy i kota. Wolę słuchać niż mówić. Podoba mi się zwykłe życie, w którym jest czas na spacer i pieczenie chleba.

i

ANIA jestem wiecznie zagubioną poszukiwaczką sensu życia. Uwielbiam mówić, pisać, czytać, jeździć, chodzić, prowadzić dziennik i badać sedno spraw wszelakich. W wieku lat 28 postanowiłam nauczyć się, jak być Nowoczesną Damą. Bez gorsetu oczywiście.

Damy Rady – Kontakt

Chcesz do nas napisać?
Świetnie!
Uwielbiamy czytać listy.

Bądźmy w kontakcie : redakcja@damyrady.com.pl 

damy-rady-wspolnie


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.