Jak popychać cele do przodu + planner na luty do pobrania

Jak popychać cele do przodu + planner na luty do pobrania

Pierwszy miesiąc roku mija bezpowrotnie. Często właśnie w tym czasie wielu z nas opada chęć do realizacji celów. Popadamy w jakiś dziwny marazm, stoimy w miejscu i zaczynamy trochę wątpić, że uda nam się zrealizować w tym roku cokolwiek. Dziś będzie o tym, jak popychać cele do przodu. Poradnik plus planner na luty do pobrania.

Jak popychać cele do przodu? Krótki poradnik użytkownika

  1. Po pierwsze, wybierz tylko jeden, najważniejszy dla siebie cel. Tak, każdy z nas chce być Oprah Winfrey i realizować tryliard zadań, wyzwań i projektów na raz. Zaakceptuj fakt, że nią nie jesteś. No trudno. Weź głęboki oddech i wybierz ze swojej długiej listy pragnień i postanowień jeden cel. Nie dwa, nie trzy, nie pięć. Jeden, cholernie ważny projekt, cel lub konieczność, bez której życie będzie gorsze. To jest to, co będziesz robić w lutym.
  2. Weź kartkę papieru i rozpisz wszystkie kroki do realizacji celu. Tak, to takie proste. Im mniejsze i bardziej wykonalne działania, tym lepiej. Chodzi o to, żeby nie mieć wątpliwości na temat tego, co trzeba zrobić, aby osiągnąć cel. Często nie podejmujemy działań prowadzących do naszego celu, bo tak na dobrą sprawę nie wiemy, jaki jest następny krok. Dokładne i szczegółowe rozpisanie projektu sprawi, że kiedy wygospodarujesz czas na działanie, to, co trzeba zrobić, aby popchnąć cel do przodu, będzie jasne jak słońce.
  3. Spójrz na wypisane kroki i tam, gdzie to konieczne, dodaj komentarze i podakcje. Często wiemy, jaki krok jest następny, ale ponieważ jego realizacja wymaga od nas wykonania dodatkowej podakcji stoimy w miejscu. Dlatego po wypisaniu wszystkich kroków do celu koniecznie przejrzyj stworzoną właśnie listę. Zastanów się – czy jakiś krok wymaga załatwienia czegoś dodatkowo? Czy któryś z elementów wymaga uwagi/działania od kogoś innego? A może masz jakiś komentarz, który przyda się przy realizacji celu? Wypisz wszystko.
  4. Daj sobie czas. Lista zadań bez jasno wytyczonych ram czasowych, w których je wykonamy, nie ma prawa zadziałać. To znaczy tak – zawsze fajnie jest mieć gotową listę kroków do realizacji. Ale tylko jeżeli połączymy ją z datą wykonania, pojawi się plan z prawdziwego zdarzenia. Mówiąc prościej – po prostu ustal sobie deadline’y! Nie chodzi o to, aby spoglądając na listę 30 kroków od razu wyznaczyć sobie czas wykonania na każdy jeden punkt. Ile kroków chcesz zrealizować w lutym? Spójrz na te na początku listy. Które z nich możesz wykonać w przyszłym tygodniu? Wybierz i rozplanuj, kiedy je zrobisz.
  5. Zacznij dziś. Od pierwszego zadania na liście. Daj sobie 15 minut. Zacznij. Będzie dobrze.

Dobra, to teraz Ty.

PLANNER NA LUTY

Pobierz planner na luty, wybierz swój cel, rozpisz go na konkretne działania, wyznacz sobie terminy i do dzieła!

Znalezione obrazy dla zapytania we can do it

podpis-Ania1 thought on “Jak popychać cele do przodu + planner na luty do pobrania”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.