uporządkuj głowę, relacje i przestrzeń.

5 przydatnych aplikacji, które ułatwią Ci życie

5 przydatnych aplikacji, które ułatwią Ci życie

Telefony i komputery to nasza rzeczywistość. Każdy z nas spędza na tych urządzeniach długie chwile swojego życia. Dlatego tak ważne jest, aby zamiast trwonić kolejne minuty na przeglądaniu żyć innych ludzi, zrobić coś dla siebie i wykorzystać supermoce technologii do czynienia dobra. Przed wami przydatne aplikacje, które ułatwią Wam życie i pomogą się zorganizować. 

Ranking jest bardzo subiektywny, zawarłam w nim wszystkie te aplikacje, bez których nie wyobrażam sobie życia:

ASANA

Narzędzie do prowadzenia projektów i planowania zadań. Tworzymy projekty, które rozbijamy na konkretne taski. Każdy task możemy rozbić na podtaski. Do każdego zadania możemy też wpisać komentarze, dodać linki, obrazki, konieczne daty ukończenia itd. Możliwości jest naprawdę wiele. Aplikacja ta pozwala rozplanować nasze osobiste projekty, ale jest nieoceniona w przypadku projektów, nad którymi pracuje większa liczba osób – wszyscy działają na jednej tablicy, wiadomo, co kto robi i w jakim jest momencie. 

Osobiste odczucia: nie wyobrażam sobie planowania rzeczy bez tej aplikacji. Tworzę sobie plan miesiąca z podziałem na 4 kategorie: luźne pomysły, daty, o których muszę pamiętać, do zrobienia i zrobione. W ramach tych czterech obszarów się poruszam. Wygląda to tak:

month board na asanie

Dzięki takiemu podziałowi:
– nie umykają mi ważne daty tego miesiąca,
– mam przed oczami to co jest do zrobienia,
– widzę, ile udało mi się już osiągnąć.

Większe taski można dzielić na poddziałania, dzięki czemu łatwiej je realizować. Możemy również dodać komentarze, aby uzupełnić zadania o potrzebny nam kontekst. Jeżeli np. moim taskiem jest wyjazd, często w komentarzach wypisuję dokładnie co mam na ten wyjazd spakować:
przydatne aplikacje asana

Takie rozplanowanie miesiąca pozwala mi najbardziej optymalnie śledzić to, co mam do zrobienia i pomysły, które wpadają do głowy. Dodatkowo, jako człowiek kochający listy i odznaczanie rzeczy zrealizowanych – dostaję kopa radości za każdym razem, gdy odhaczę zrobione zadanie i przenoszę je do kolumny “zrobiono”. Jako bonus, co kilka zrealizowanych tasków i podtasków przez ekran przelatuje kolorowy stworek sukcesu. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem kupiona.

przydatne aplikacje asana

Żeby przetworzyć to, co mam zrobić w danym miesiącu na konkretne kroki, w kolumnie “do zrobienia” mój pierwszy task to zawsze lista rzeczy do zrobienia w danym dniu. Tworzę ją w oparciu o codzienność – czyli to, co wiem, że muszę zrobić, oraz o plany na miesiąc – czyli przeglądam listę spraw do zrobienia na dany miesiąc i pytam siebie co mogę z tej zrobić już dziś? W praktyce wygląda to tak:

Oprócz planów prywatnych, mamy z Martą na Asanie stworzony nasz kalendarz postów – dzięki temu każda z nas wie, o czym druga planuje napisać (tematy nam się nie dublują) i mamy orientacyjną informację, kiedy planujemy post opublikować (aplikacja pozwala wybrać termin wykonania taska).

Dla mnie najfajniejsze w tej aplikacji jest to, że można dzielić się projektami i pracować na nich wspólnie. Zespoły do 15 osób mogą korzystać z asany za darmo. Do tego ta aplikacja wygląda naprawdę ładnie i korzystanie z niej to przyjemność. Spróbujcie – będzie fajnie, obiecuję! 

Aplikacja dostępna jest na telefon na play.google.com

 

Noisli

Aplikacja pozwalająca wyciszyć otoczenie przy pomocy dowolnie wybranego przez użytkownika zestawu dźwięków. Do wyboru mamy 16 przesuwalnych sliderów – każdy z nich to konkretny dźwięk – na przykład odgłos ptaków, rzeki, jadącego pociągu czy kawiarni. Suwak determinuje głośność dźwięku. Aplikacja zmienia kolor tła, aby stymulować mózg i wpływać na niego także w ten sposób.

przydatne aplikacje noisli 1

W aplikacji możemy ustawić timer oparty na metodzie pomodoro:

przydatne aplikacje noisli 2

Aplikacja posiada też prosty i pozbawiony rozpraszaczy edytor tekstowy:
przydatne aplikacje noisli 3

Osobiste odczucia: kocham, kocham, kocham! Pracuję w przestrzeni biurowej typu open space – ma to wiele zalet, ale także podstawowe minusy – ogromną liczbę rozpraszaczy uwagi. Teraz, kiedy muszę się skupić na konkretnym zadaniu, odpalam na słuchawkach noisli i jest naprawdę super. Aplikacja przydaje mi się też w domu. Mam kompozycje do pisania, do relaksu, a nawet do spania. Polecam tę aplikację wszystkim i zawsze i powiem Wam, że kilka razy już, idąc do kuchni, na moim open space słyszałam te wyraźnie rozpoznawalne ćwierkanie ptaszków. Ludzie naprawdę tego używają!

Poniżej znajdziecie moje ulubione kombinacje dźwięków, ale zachęcam Was do pobawienia się tymi suwakami i stworzenie czegoś idealnego dla siebie:

Combo 1 – ptaszki i woda – idealne do pracy twórczej,
Combo 2 – relaks nad morzem – pomoże zrelaksować się po ciężkim dniu,
Combo 3 – koncentracja i wyciszenie głosów – idealne do wyciszania głośnego biura,
Combo 4- nocne ukojenie – dla osób mających problem z zasypianiem.

Aplikacja dostępna jest na telefon na play.google.com

7 weeks

Aplikacja do śledzenia nawyków. Banalnie prosta i zarazem niesamowicie funkcjonalna. Opiera się na banalnym założeniu – wybierasz nawyk, który chcesz wykształcić, a appka generuje Ci kalendarz na którym każdego dnia zaznaczasz, czy dane działanie wykonałaś czy nie. Proste? Jak budowa cepa.

Osobiste odczucia: Aplikacja jest fajna, bo prosta w obsłudze. Na początku wybierasz cel. Dla zwiększenia prawdopodobieństwa sukcesu, każdy nawyk możesz opisać powodami, dla których chcesz go wykształcić.
przydatne aplikacje 7 weeks 1

Appka populuje Ci kalendarz. Każdego dnia zaznaczasz, czy udało Ci się zrealizować działanie czy nie. X to sukces, O to miss.

przydatne aplikacje - 7 weeks 2

Kolejną fajną funkcją tej aplikacji jest możliwość ustawienia sobie przypominajek oraz prowadzenie statystyk i wykresów, ile już udało Ci się dokonać.

przydatne aplikacje 7 weeks 3

Jest to proste, jest to skuteczne, jeżeli lubisz odhaczanie to na pewno Ci się spodoba.

Aplikacja dostępna jest na telefon na play.google.com

Brain focus

Timer, który pomaga śledzić czas przy stosowaniu metody pomodoro (o której wszystko przeczytać możesz w naszym wpisie). Generalna zasada jest prosta: pracuj w skoncentrowanych na zadaniu blokach 25 minutowych oddzielanych 5 minutowymi przerwami. To pozwoli Ci zwiększyć produktywność. A appka pozwoli Ci odmierzyć czas.

przydatne aplikacje brain focus 1

Osobiste odczucia: Uwielbiam metodę pomodoro, bo jest prosta i skutecznie pomaga mi zacząć pracować, szczególnie gdy jestem śmierdziuchem i mi się nie chce. Ten timer jest bardzo fajny. Podoba mi się jego minimalistyczny design, możliwość dostosowania do swojego rytmu pracy (dla niektórych lepiej pracuje się w blokach 45 min, itd).

przydatne aplikacje brain focus 4

Podoba mi się w niej też to, że można śledzić typy działań, które prowadzimy i analizować je potem w postaci cudnych wykresów. Naprawdę – dobry wykres potrafi skraść moje serce bardzo.

Jeżeli szukasz dobrego narzędzia do monitorowania swojego czasu, właśnie je znalazłaś.

Aplikacja dostępna jest na telefon na play.google.com

Clue

Aplikacja do śledzenia kobiecych spraw oraz monitorowania swojego ciała i ducha. Zaznaczasz w niej kiedy masz okres, każdego dnia możesz też stworzyć unikalną mapę Twojego samopoczucia – jak się czujesz, jaki masz poziom motywacji, na co masz ochotę itd. Aplikacja oprócz możliwości śledzenia cyklu i typowych dla każdej z nas wzorców zachowań pozwala tworzyć wykresy i raporty na temat tego, jak się czujesz. Wykresy!!!

przydatne aplikacje clue 2

Osobiste odczucia: Myślę sobie, że Clue jest odrobinę przerażające i dziwne, ale uwierzcie mi, jest to ten rodzaj dziwnego, który warto kultywować. Nie uwierzycie, jak wiele rzeczy można zrozumieć i do których można się przygotować, monitorując swoje uczucia, humory i stany z całego miesiąca.

Robiąc to regularnie, zaczynamy wyłapywać pewne wzorce. Np. zaraz po miesiączce mam tyle energii, że mogę góry przenosić. Dlaczego więc nie wykorzystam tego, żeby zacząć ten cholernie trudny projekt właśnie wtedy? A nie na ślepo, w dniu kiedy np. w ogóle mi się nie chce? Albo inna sprawa. Siedzę cała wkurzona. Ludzie do mnie podchodzą z jakimś pytaniem lub zadaniem, a ja mam ochotę usmażyć ich wszystkich mentalnym laserem zniszczenia. Jedno spojrzenie do tej appki i wiem, że jestem w samym środku chmurki PMS. Może warto wstrzymać kąśliwą uwagę, bo to nie świat chce mnie dobić, tylko moje hormony? Clue bardzo trafnie przewiduje też nasz okres (jeżeli jest on w miarę regularny). Oblicza też Twoje dni płodne – wiesz kiedy uważać (lub, jeżeli starasz się o dziecko- zintensyfikować starania).

Aplikacja dostępna jest na telefon na play.google.com

Mam nadzieję, że wybrane przeze mnie przydatne aplikacje ułatwią Wam życie. Wierzę, że znajdziecie wśród nich coś dla siebie.

A z czego Wy korzystacie? Czy możecie nam polecić coś wspaniałego? Jakie przydatne aplikacje zachwyciły Was ostatnio? Dajcie znać w komentarzach.2 thoughts on “5 przydatnych aplikacji, które ułatwią Ci życie”

  • Nie wiedziałam, że oprócz angry birds i endomondo, są takie wspaniałości w aplikacjach. Niestety muszę zmienić telefon, bo mój złom nie obsługuje takich technologi :/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.