uporządkuj głowę, relacje i przestrzeń.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

Mam dużo szczęścia w życiu. Udało mi się zwiedzić już spory kawałek świata. Byłam w wielu różnych krajach, widziałam wiele różnych kultur i podejść do życia. Zwykle, wracając z wyprawy byłam przepełniona myślami “Tym to jest fajnie!” “Ale byłoby wspaniale tam żyć!” “Chciałabym mieć tak jak oni!”. Tym razem, wracając z Izraela, naszła mnie myśl taka, że chyba w końcu wiem, co znaczy, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej.

Bo wiesz jak to jest. Inaczej żyjesz na co dzień, a inaczej na urlopie. Człowiek czeka na to wolne, przygotowuje się do tego tyle czasu i potem chłonie te wszystkie wspaniałości. Każdy dzień ma swój rytm, który w dużej mierze opiera się na odpoczynku, chłonięciu piękności i sprawianiu sobie przyjemności. Cudowny dzień pełen pysznego jedzenia, plażowania i zapierających dech w piersiach widoków. I mając ten tydzień-dwa takiego innego życia, ciężko jest patrzeć przez podobny pryzmat na naszą codzienność. Ale wiesz, tak sobie myślę, że tak naprawdę możesz sobie stworzyć urlop wszędzie gdzie jesteś. I najfajniejsze jest to, że możesz sobie go stworzyć już teraz, już tutaj, bez czekania na kolejny długi weekend czy inne wolne.

Nie mówię, że nie warto podróżować. Wręcz przeciwnie. Podróże są świetne, ważne i potrzebne. Ale bardzo bym nie chciała, żeby Twoje życie było fajne, ciekawe i ekscytujące tylko w podróży. I żeby codzienność spychać  na drugi plan. I żeby żyć tylko od urlopu do urlopu. Od weekendu do weekendu. Ilu z nas tak ma. Ile razy tak mówiłam “byle do piątku!”. Patrzyłam na tydzień jak na zbiór podobnych sobie dni prowadzących do weekendu. A przecież życie może być fajne każdego dnia. Nawet, jeżeli jest bardzo ciężko w pracy. Nawet jeżeli są troski, problemy finansowe i nawet jeżeli jest choroba w rodzinie. Każdego dnia możesz postanowić dobrze wykorzystać czas. Pomiędzy obowiązki wpleść przyjemność, bliskość, zachwyt i radość. Każdego dnia możesz zrobić coś dla siebie. Możesz spotkać się z przyjaciółmi. Pójść na spacer, zjeść coś pysznego, zobaczyć coś niezwykłego. Każdego dnia możesz wybrać, żeby być szczęśliwą. 

Więc nie czekaj na weekend. Nie czekaj na urlop. Bądź najmocniej jak potrafisz tu i teraz. Godzina po godzinie, minuta po minucie. Postanów, że dziś będzie piękny dzień i wykorzystaj swój czas. Niech będzie wszędzie dobrze i w domu najlepiej.

NOTATKI

Za zdjęcie główne dziękujemy Daiga Ellaby i UnsplashDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.