Wyzwanie „Odpocznij”: Idź na randkę ze sobą

Wyzwanie „Odpocznij”: Idź na randkę ze sobą

Być może miałaś kiedyś taką sytuację, że planowałaś wybrać się do kina, restauracji, na wystawę lub koncert, a osoba, z którą miałaś wyjść, nagle to odwołuje. I co wtedy? Rezygnujesz, zmieniasz plany, zostajesz w domu? A czemu nie miałabyś pójść sama? Dziś w ramach wyzwania „Odpocznij” zachęcamy: idź na randkę ze sobą.

W zeszłym miesiącu byłam na występie kabaretowym naszego przyjaciela. To był ten dzień, gdy najczęściej musiałam odpowiadać na pytanie: „A gdzie mąż?”. Co prawda nie planowałam przyjść sama, ale tak wyszło. Nagła zmiana planów, trudno. I wiecie co? To był bardzo przyjemny wieczór.

Znam osoby, które całe życie są w towarzystwie innych i które są najzwyczajniej w świecie przerażone wizją spędzenia kilku chwil samemu. Pamiętam udział w jednym z warsztatów i opowieść kobiety, matki czwórki dzieci, która wyjechała na wakacje sama. Przez pierwsze trzy dni nie potrafiła znaleźć sobie miejsca. Dopiero później dotarło do niej, że może robić to, na co ma ochotę, niczym się nie przejmować, dać sobie tyle uwagi, ile potrzebuje. Wróciła do domu stęskniona i bardzo szczęśliwa.

Randka ze sobą

A Ty, kiedy ostatni raz miałaś okazję pobyć tylko ze sobą? Nie oznacza to, że masz pakować walizki i wyruszać w samotną podróż. Wystarczy jeżeli po prostu zaplanujesz sobie jeden wieczór tylko w swoim towarzystwie. Możesz wyjść do restauracji albo kawiarni, zajrzeć do kina, pójść na spacer, do fryzjera czy kosmetyczki, zrobić sobie spa, wybrać się na wycieczkę. Idź do miejsca, które często mijasz z myślą: „kiedyś tu wstąpię”. Możesz też urządzić sobie miły wieczór w domu. Po prostu spotkaj się ze sobą. A jeśli chcesz, kup sobie jeszcze prezent;)

Randka ze sobą to technicznie najprostsze spotkanie na świecie. Nie trzeba ustalać miejsca i czasu tak, by pasowały obydwu osobom. Sama o tym decydujesz. Musisz tylko wybrać odpowiedni dzień. Może warto wprowadzić u siebie taki zwyczaj na stałe?

Czas „tylko dla siebie” różnych kobiet może wyglądać inaczej. Niektórym wystarczy zamknąć się w pustym pokoju, ale w zasięgu innych. Inne jednak potrzebują, żeby miejsce, z którego zanurkują pod wodę, było absolutnie spokojne, żeby nic im nie przeszkadzało, nawet w najmniejszym stopniu. Żadnych: „Mamo, nie widziałaś moich butów?” ani: „Kochanie, nie trzeba czegoś przynieść ze sklepu?” (Clarissa Pinkola Estés „Biegnąca z wilkami”).

Co daje taka randka ze sobą? Relaks, poprawę samopoczucia, możliwość wsłuchania się w siebie, motywację, inspirację, lepszy kontakt ze sobą, naładowanie akumulatorów. Randki ze sobą są ważne tak samo, jak chwile spędzone w towarzystwie bliskich osób. Myślisz, że to głupie? Tym bardziej spróbuj! Jak to mówią – wszystko to dla własnej higieny psychicznej;)

To gdzie się wybierasz?

damy-rady-wspolnie

NOTATKI I PRZYDATNOŚCI


Clarissa Pinkola Estés „Biegnąca z wilkami” – rozdział „Powrót do siebie”

Sprawdź nasze poprzednie zadania w ramach wyzwania „Odpocznij”:Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.