Wyzwanie „Odpocznij”: Wyłącz telefon!

Wyzwanie „Odpocznij”: Wyłącz telefon!

Kiedyś było tak, że jak się nie załatwiło sprawy w danej firmie w ramach jej godzin otwarcia, człowiek miał pecha i sprawy po prostu nie załatwił. Nic się nie stało – następnego dnia spinał się w sobie i przychodził na czas. Teraz wiele firm i pracowników jest dostępnych przez całą dobę. Służbowe telefony i laptopy zagościły na dobre w naszych domach. I tak żyjemy w ciągłym napięciu – czy ktoś nie zadzwoni, czy nie wpadnie mail życia od kontrahenta, czy w samym środku urlopu nie stanie się coś strasznego? 

Razem z kolegą mniej więcej raz w tygodniu idziemy sobie na piwo na miasto. Zazwyczaj dzieje się to w czwartek – dzień idealny, bo jest na tyle blisko weekendu, aby poczuć jego słodki przedsmak, ale nie jest jeszcze nim na 100%, więc wiadomo, że wieczór zakończy się w sposób kulturalny (następnego dnia trzeba wszak iść do pracy). W czwartek knajpy są pełne – od godziny dziewiętnastej miasto zaczyna żyć i ludzie spotykają się ze sobą. I co zauważam wciąż i wciąż popijając trunki różnych maści i kolorów w pubach i kawiarniach? Ludzie lubią swoje telefony. Chyba bardziej niż człowieka siedzącego obok.

Siedzi para podczas czegoś co przypomina randkę. Pani czyta nowinki na fejsie, Pan sprawdza, czy ktoś przypadkiem w ostatnich pięciu minutach nie napisał mu smsa. Albo inny obrazek – dziewczęta spotykają się wyraźnie po dłuższej chwili niewidzenia i zamiast wpaść jak śliwka w kompot rozmowy zaczynają cykać fotki, żeby podesłać innym kompanom, którym spotkanie nie było dane. Wiecie, każdemu z nas się to zdarzyło. Nasuwa się tylko pytanie – kto w danej chwili jest dla nas ważniejszy: świecący ekran telefonu, czy człowiek siedzący naprzeciw nas? I czy nie wpadamy w takie niebezpieczne dość przyzwyczajenie, że to ekran ma władzę i moc sprawczą w naszym życiu (zarówno prywatnym, jak i zawodowym)?

Dlatego dziś, w ramach wyzwania: odpocznij, zapraszamy Cię do odpoczynku od telefonu komórkowego. Po przyjściu do domu wyłącz telefon (i ten służbowy, i ten prywatny) lub odłóż do najciemniejszej szuflady. Albo zamknij go w szafie. Albo też – wycisz i schowaj do torebki. Spędź ten wieczór bez niego. 

Cokolwiek planujesz robić – nie sięgaj po telefon.
Zobacz, gdzie Cię to zaprowadzi.

Bądź, doświadczaj i zauważaj.

damy-rady-wspolnie

NOTATKI I PRZYDATNOŚCI


http://charisecasiano.com/
demotywatory.pl

Sprawdź nasze poprzednie zadania w ramach wyzwania „Odpocznij”:1 thought on “Wyzwanie „Odpocznij”: Wyłącz telefon!”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.