Najprostsza rada, jak sprawnie ogarnąć święta + planner do pobrania

Najprostsza rada, jak sprawnie ogarnąć święta + planner do pobrania

Do świąt pozostały niecałe trzy tygodnie. Dla niektórych to mnóstwo czasu, inni już dzisiaj drżą, że nie zdążą ze wszystkim. Nie martwcie się absolutnie. Dziś poznacie wiedzę tajemną – czyli jak sprawnie ogarnąć święta dzięki jednej prostej radzie. A na końcu czeka na Was planner świąteczny do pobrania.  

Najprostsza rada na ogarnięcie świąt (i innych rzeczy w życiu)

Dlaczego przygotowania do świąt nastręczają tak wielu osobom trudności? Bo, aby wszystko było pięknie i magicznie, trzeba ogarnąć wiele spraw. A im bardziej złożony projekt mamy przed sobą, tym chętniej odkładamy go w czasie i patrzymy w niego z niechęcią. Ja tak mam na 100%. Jeżeli zadanie wymaga ode mnie więcej niż dwóch kroków, regularnie przegrywa z życiem i internetem.

No dobrze, więc jak się za takie rzeczy zabrać?
Najprostsze rozwiązania jak zawsze są najlepsze.
Jest taka znana anegdota w światku ludzi lubiących zajmować się organizacją czasu:

-Jak zjeść słonia? 
-Kawałek po kawałku.

I tak samo jest z każdym większym projektem. Jeżeli masz jakieś trudne, złożone zadanie – rozpisz jego poszczególne elementy i każdego dnia rób po trochu, aż uporasz się z całością. Małymi kroczkami, powoli, do celu.

Dla mnie to był straszny szok, że klucz do produktywności tkwi w czymś tak banalnym. Zwykle spodziewasz się od życia czegoś z większym splendorem. Jakiegoś mistycznego sekretu produktywności, który znają tylko tybetańscy mnisi. A tutaj okazuje się, że człowiek działa w bardzo przewidywalny sposób. I wystarczy pewne rzeczy po prostu przewidzieć i im zawczasu zaradzić.

No dobra, ale jak to odnieść do świąt?

Skoro poznaliśmy już wielki sekret produktywności, użyjmy go do ogarnięcia świąt. Bo to coś, co często odkładamy. I jest to coś, co nastąpi niedługo – and it’s no time like the present.
1. Żeby ogarnąć święta, wypisz wszystko co musisz zrobić. Każdą, nawet najmniejszą rzecz. Uwolnisz dzięki temu głowę.
2. Potem podziel pracę na kolejne dni. Musisz np. upiec pierniki. Podziel pracę na drobne, proste do ogarnięcia czynności. Pierwszego dnia zrób listę zakupów. Drugiego – znajdź foremki i blachy. Trzeciego idź na zakupy. Tak małe zadanie na pewno ogarniesz.
3. Jest jeszcze ostatni punkt, do którego gorąco Cię zachęcam i który dla mnie jest dobroczynny. W każdej sytuacji, przy nawet najgorszym zadaniu zastanów się, co możesz zrobić, żeby zadanie stało się bardziej przyjemne. Przykładowo, jeżeli robisz listę zakupów – zrób sobie pyszną herbatę, zapal świeczkę, ułóż się na kanapie. Idziesz do sklepu? Za sprawne ogarnięcie tematu nagródź się szarlotką na ciepło w pobliskiej kawiarni. Dzięki takiemu myśleniu każda, nawet najbardziej wkurzająca czynność da się zaakceptować, a nawet staje się przyjemna.

warsztat-swieta

Dobra. Dość gadania, pora do działania! Specjalnie dla Ciebie przygotowałyśmy świąteczny planner, który pomoże ogarnąć świąteczne tematy i rozpisać wszystko, co jest do zrobienia. Dzięki temu to, co masz w głowie, nie będzie Ci ciążyć. Kartka papieru jest cierpliwa i wiele zniesie.

Usiądź wygodnie, napij się herbaty, pobierz i wydrukuj planner i zaplanuj święta.

Czy podzielenie zadania na kawałki sprawdza się i u Was?

podpis-Ania

Pssst!! Zdjęcie tytułowe jest autorstwa Darii Zasuń. Jeżeli szukacie dobrego fotografa – that’s your girl! Damy Rady polecają bardzo.1 thought on “Najprostsza rada, jak sprawnie ogarnąć święta + planner do pobrania”

  • Nigdy nie planowałam świat na kartce papieru i zawsze coś mi ważnego uciekało, np. śledzie, które uwielbia mój mąż. W tym roku chyba spróbuję zrobić to inaczej.

    A i twój planer własnie uświadomił mi, że pora wymienić komputer, bo strasznie mi na nim przycina 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.