Życie jest zbyt krótkie na brzydkie kubki

Życie jest zbyt krótkie na brzydkie kubki

Moja babcia ma w kredensie wystawny serwis kawowy. Jest naprawdę wyjątkowy – znajdują się na nim ręcznie malowane herbaciane róże, które aż zachęcają do napicia się pysznej kawy. Tyle tylko, że z tego serwisu się nie pije. Ten serwis jest na specjalne okazje.

Babcia od jakiegoś czasu jest bardzo chora. Od dziecka piłyśmy razem kawę, więc i teraz, choć ona już kawy pić absolutnie nie może, siadam przy jej łóżku i rozmawiamy o wszystkim. Tego konkretnego dnia piłam swoją czarną esencję z dużego, białego kubka reklamującego pewną partię polityczną. Wygrałam go kiedyś w konkursie. Jest bardzo zwyczajny – ot, jeden z tysiąca kubków, które gdzieś/kiedyś dostało się przypadkiem. Babcia spojrzała na ten kubek badawczo, zamyślając się na chwilę.

Życie jest zbyt krótkie na brzydkie kubki – powiedziała stanowczo, wskazując głową na winowajcę. – Mam cały kredens najpiękniejszej w świecie porcelany, z której piłam może dwa razy w życiu przy wielkich okazjach. I po co mi to było? Weź dziecko przelej sobie tę kawę i w końcu pij jak człowiek!

Każdy ma rzeczy, które oszczędza na specjalne okazje

Im robię się starsza, tym więcej tego typu zachowań zaczęłam u siebie zauważać. Mam specjalne ubrania, przeznaczone tylko na wielkie wyjścia. Drogie perfumy, którymi skraplam się tylko przy uroczystych okazjach. Notes idealny, którego strony wciąż czekają na tę jedyną właściwą treść. Piżamę do szpitala. Pościel dla gości.

Don’t get me wrong. Dobrze być przygotowanym na specjalne okazje. Ale wydaje mi się, jeszcze lepiej jest żyć w taki sposób, aby każdy dzień traktować jako coś wyjątkowego i wartego celebracji. Albo przynajmniej – w każdym dniu szukać czegoś przyjemnego, pięknego i ważnego.  No tak, łatwo powiedzieć. Gorzej z praktycznym wymiarem tej myśli – prawda? No właśnie nie. To proste. Możesz zacząć właśnie w ten sposób. Używając pięknych rzeczy, które masz. Czerpiąc przyjemność z drobnych luksusów i cudowności, które już posiadasz. Napij się pysznej kawy z najpiękniejszego na świecie serwisu babci. Ubierz na randkę lub spotkanie ze znajomymi swoją sukienkę na wielkie wyjście. Skrop się ulubionym zapachem. Zacznij pisać w idealnym notesie. Wyśpij się w jedwabnej pościeli, którą oszczędzałaś na przyjazd teściowej.

Życie jest zbyt krótkie na brzydkie kubki, więc po prostu przelej tę kawę i w końcu pij jak człowiek.

podpis-Ania5 thoughts on “Życie jest zbyt krótkie na brzydkie kubki”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.